Elektrofiltry- producent

Firma Elenergy zajmuje się produkcją oraz dystrybucją wysokiej jakości elektrofiltrów, są to często stosowane i cenione urządzenia w przemyśle. Są Państwo ciekawi co wyróżnia nasze elektrofiltry? Jaką pracę wykonują? Jaką mają zasadę działania?

  1. Czym są elektrofiltry?
  2. Jaka jest zasada działania elektrofiltrów?
  3. Jak przedstawiają się zalety elektrofiltrów wysokiej jakości?
  4. Gdzie znajdują zastosowanie?
  5. Oferta Elenergy

Czym są elektrofiltry?

 

Są to urządzenia odpylające, usuwające pył z gazu za pomocą siły elektrostatycznej. Elektrofiltry umożliwiają zakładom przemysłowym usunięcie zanieczyszczeń i emitowanie gazów spełniających warunki międzynarodowych konwencji, zaś gospodarstwom domowym pomagają wykorzystywać węgiel do opału nie zanieczyszczając przy tym powietrza i ograniczając albo nawet eliminując miejski smog.

W zależności od skali produkcji i używanych maszyn stosuje się różne metody filtracji. Najczęściej stosowanym systemem przeznaczonym do usuwania cząstek stałych ze spalin opuszczających instalacje energetyczne jest zastosowanie szerogów połączonych odpylaczy. Kompleksowe podejście do problemu oczyszczania spalin przy jednoczesnym dbaniu o efektywność energetyczną eksploatowanych kotłów wymaga korzystania ze zintegrowanych systemów złożonych np. z odpylaczy cyklonowych (bądź multicyklonowych), mających zdolność do separacji większych cząstek zawieszonych w spalinach oraz odpylaczy elektrostatycznych, które zatrzymują nawet najmniejsze ziarna pyłu, a więc te najbardziej niebezpieczne dla człowieka.

Jaka jest zasada działania elektrofiltrów?

 

Wspomniane już zostało wcześniej, że elektrofiltry działają na zasadzie siły elektrostatycznej. Konkretniej cząsteczkom pyłu nadawany jest ładunek elektryczny poprzez zjawisko ulotu. Innymi słowy wskutek wywołanego wyładowania koronowego opuszczana jest elektroda, a następnie cząstki pyłu otrzymują ładunek od zjonizowanego gazu. Kolejnym krokiem jest wykorzystanie elektroforezy, czyli migracji cząsteczek do elektrody o przeciwnym ładunku. W ten sposób pył jest usuwany praktycznie w 99 procentach.

Jak przedstawiają się zalety elektrofiltrów wysokiej jakości?

 

Podstawowym walorem elektrofiltrów jest właśnie ich bardzo wysoka wydajność, wynosząca minimum 99 procent. Co więcej elektrofiltry pozwalają na odpylanie w sposób ciągły naprawdę dużych ilości gazów - mogą to być także gazy gorące. Warto jeszcze wspomnieć o naprawdę małej ilości części ruchomych w takim filtrze.

Gdzie znajdują zastosowanie?

 

Elektrofiltry stosowane są nie tylko zakładach i fabrykach przy kotłach przemysłowych opalanych węglem, ale także w koksowniach. Elektrofiltry pozwalają niwelować stopień zapylenia nie tylko w dużych i średnich zakładach przemysłowych ale też małym przedsiębiorcom. Jeżeli są Państwo zainteresowani naszą ofertą zapraszamy do kontaktu.

Oferta Elenergy

 

W naszej ofercie znajdą Państwo elektrofiltry przystosowane do każdego rodzaju przemysłu oraz różnej wielkości, dzięki czemu jesteśmy w stanie przystosować je do każdego przedsiębiorstwa. Nasz dział techniczny chętnie udzieli Państwu szczegółowych informacji o poszczególnych elektrofiltrach i ich możliwościach.